Jaki procesor wybrać? – poradnik część 5

Jaki procesor wybrać? – poradnik część 5

Już wiemy, że składanie komputera trzeba zacząć od wyboru procesora oraz podjęcia decyzji i zastanowieniem się w jakie gry będziemy grali i czy podchodzimy do tej sprawy poważnie, bo głównie od tego zależy jaki procesor wybierzemy. Jeśli marzy ci się duża ilość klatek na sekundę w popularnych grach takich jak DoTa 2, Fortnite czy Starcraft 2 – to musisz wybrać dobry procesor, to głównie od jego wydajności jest ograniczana ich maksymalna płynność. W najpopularniejszych grach sieciowych nie mają sobie równych CPU Intela, tym bardziej po podkręceniu. Trzeba zauważyć, że tutaj bardzo niewielkie znaczenie ma liczba rdzeni, no chyba, że przy okazji chcesz streamować na platformie Twitch czy YouTube. A może nie marzy ci się bicie rekordów płynności i wystarczy ci 60 kl/s? Wtedy inwestujemy pieniądze w kartę graficzną, a nie w procesor.

Teraz najlepszym współczynnikiem ceny do wydajności w grach cechują się 6-rdzeniowe procesory , dlatego też są one polecane większości ludzi, którzy składają swój wymarzony komputer do gier. Ale niezależnie na jakiś ustawieniach chcesz grać – musisz pamiętać o paru wskazówkach. W komputerach do gier, absolutnym minimum to procesor czterordzeniowy, oczywiście procesory dwurdzeniowe i czterowątkowe jeszcze pozwolą wam grać w zaawansowane gry, ale niektóre z nich prezentują już niską wydajność i nie są w stanie zapewnić nam stabilnych 60 kl/s. Więc jeśli nie chcesz kupować komputera do gier to musisz odłożyć przynajmniej na Intel Core i3, z nowszej generacji.

To tyle na dziś w temacie procesorów. W następnych częściach rozwiniemy temat kart graficznych. A przy zbliżającej się premierze nowego macbook’a – polecamy oddać poprzedniego na skup apple.