WhatsApp ogranicza liczbę wiadomości, aby zapobiec rozpowszechnianiu dezinformacji

WhatsApp ogranicza liczbę wiadomości, aby zapobiec rozpowszechnianiu dezinformacji

Fałszywe wiadomości pozostają gorącym tematem i trzy lata temu WhatsApp próbował z nimi walczyć, ograniczając liczbę przekazywanych wiadomości, które użytkownicy mogliby przekazać wielu grupom jednocześnie. Ograniczenia WhatsApp były wtedy wprowadzone tylko w Brazylii, ale ograniczenia są obecnie wprowadzane na całym świecie. Użytkownicy WhatsApp nie mogą ponownie przekazywać wiadomości do więcej niż jednego czatu grupowego na Androidzie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia WhatsApp wdrożył te same ograniczenia w wersji WhatsApp na iOS (beta 22.7.0.76). Ograniczając częstotliwość przekazywania wiadomości, WhatsApp zmniejsza liczbę subskrybentów otrzymujących możliwe fałszywe wiadomości. Aby upewnić się, że dezinformacja nie jest rozpowszechniana, wiadomości, które zostały już kiedyś wysłane, podlegają nowym zasadom. A skoro mowa o iOS… niedługo powinien tutaj trafić poradnik iPhone 🙂 Wracamy do WhatsAppa.

Wyjaśnijmy jednak coś jasno, jeśli jesteś twórcą wiadomości, nie masz ograniczeń co do częstotliwości przekazywania wiadomości. Z drugiej strony, jeśli otrzymasz wiadomość, która została już do Ciebie przekazana, nie można jej ponownie przekazać do więcej niż jednego czatu grupowego. W tej chwili tylko niektórzy beta testerzy otrzymali ograniczenia, chociaż zostaną one włączone dla wszystkich w ciągu najbliższych kilku dni. 

Kolejna nowa aktualizacja beta pojawi się w WhatsApp dla użytkowników Androida, wersja 2.22.8.11 umożliwi użytkownikom korzystanie z określonych skrótów podczas wybierania numeru telefonu w dymku czatu. Wcześniej dotknięcie numeru telefonu w dymku czatu powodowało przejście do domyślnej aplikacji do wybierania numeru telefonu. Ale teraz zamiast tego WhatsApp sprawdza, czy numer telefonu, który podsłuchałeś, należy do kogoś, kto ma konto WhatsApp.

Jeśli numer telefonu znajduje się w WhatsApp, możesz od razu rozpocząć nowy czat, zadzwonić pod numer lub dodać go do listy kontaktów. Jeśli wybrany numer nie znajduje się w WhatsApp, możesz zadzwonić pod ten numer lub dodać go do listy kontaktów.