Czy da się zaoszczędzić na RAM i SSD?

Czy da się zaoszczędzić na RAM i SSD?

Pewnie nie raz, podczas szukania informacji na temat danych podzespołów, natrafiliście na stwierdzenie, że nie warto przepłacać za RAM i dysk. Oczywiste jest, że każdy komputer musi mieć pamięć operacyjną i pamięć masową. Tutaj ceny są bardzo różne, najdroższe są te modele, które producenci reklamują hasłami, które sugerują, że RAM czy dysk, został stworzony specjalnie dla graczy. Oczywiście jest to nieprawda, ponieważ mało kto będzie miał pożytek z najszybszych modułów RAM i dysków SSD, zdecydowanie polecamy kupić tańszy RAM, a później zwiększyć swój budżet na resztę komputera. Jeśli chodzi o RAM to złoty środek współczynnika ceny do jakości leży w okolicach zestawień o taktowaniu 3200 Mhz

Natomiast, jeśli chodzi o dysk SSD to przede wszystkim – trzeba go mieć. Jest on obowiązkowy. Nie polecamy kupować tych możliwie najtańszych, ponieważ takie nie są niezawodne, a przynajmniej takie bywają. Celujcie w każdy 2,5calowy znanych marek albo podstawowy SSD M.2 PCI Express, to powinno zapewnić wam wystarczający komfort pracy.

Dzisiaj taki dodatek – szybkie omówienie chłodzenia wodnego. Są one bardzo popularne i bardzo często polecane. Wyróżniają się też bardzo ładnym, nowoczesnym wyglądem i jak mogliście się domyślić – wysoką ceną. Naszym zdaniem nie warto ich kupować, ponieważ tylko te najwydolniejsze układy tego typu z trzema wentylatorami są bardziej wydajne od tych najlepszych, które są chłodzone powietrzem. To na tyle z ekspresowych porad. Teraz zmienimy trochę temat na blogu i zostawimy komputery stacjonarne. Nadchodzi naprawa tabletów.