Ile kosztuje złożenie komputera?

Ile kosztuje złożenie komputera?

Przy składaniu komputera trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, jeśli odkładacie na wymarzony komputer, musicie liczyć się z tym, że te lepsze i droższe podzespoły, ciągną za sobą konieczność zwiększenia wydatków, Jak już jesteśmy w temacie zasilaczy, to raczej kwestia oczywista, bo wydajniejsze zasilacze zużywają więcej energii, a ją trzeba jakoś dostarczyć. Jeśli chodzi o komputer stacjonarny z kartą graficzną i procesorem, który kosztuje w granicach 1000 złotych to wystarczy dokupić dobry zasilacz o mocy około 400 watów, oczywiście te najmocniejsze GPU i CPU, wymagają czegoś o większej mocy np 600-700 watów. Wróćmy teraz do obudowy – bo jej wybór też łączy się z poborem energii, ponieważ komputer zamienia energię w ciepło, którego później musi się pozbyć. Im jest jej więcej – to jest to trudniejsze. Więc musicie pamiętać, że im lepsze podzespoły w naszych zestawieniach, tym potrzebujemy większą i lepiej wentylowaną obudowę, żeby komputer działał tak jak działać powinien. Przypominamy, żeby sprawdzić liczbę miejsc na wentylatory i na to ule z nich jest fabrycznie wypełnionych.

Jak już mogliście zauważyć – teraz modne są obudowy szklane fronty, kolorowe wentylatory, robią wrażenie, to trzeba przyznać. Ale niestety, te obudowy nie mają jak zaciągać chłodnego powietrza, ponieważ przedni panel jest zasłonięty. Dlatego polecamy, żeby unikać takiej obudowy, bo jeśli włożysz w nią wydajne podzespoły, to nie będzie tak wydajny jak być powinien. W szczególności latem, kiedy nasz procesor i karta graficzna robią się zbyt ciepłe, muszą jakoś obniżać swoje taktowanie.

Podzielimy to na dwie części, (żadna nowość :)) w następnej będziemy omawiać wybór RAMu i dysku. My mamy dziś sporo na głowie – obsługa informatyczna firm, więc trzeba trochę poczytać i poszukać 🙂