Wskazówki techniczne, które pomogą zwiększyć produktywność podczas pracy w domu

Wskazówki techniczne, które pomogą zwiększyć produktywność podczas pracy w domu

Globalna pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami, także te w domu. Wśród rosnącej liczby przypadków i śmiertelności nasze codzienne czynności różnią się od tego, czego kiedykolwiek doświadczyliśmy. Niezależnie od wrażliwości wielu z nas skraca czas spędzany na zewnątrz. Od stycznia 2021 r. Wielka Brytania znajduje się w stanie blokady krajowej, a ograniczenia stopniowo rosną w różnych częściach Stanów Zjednoczonych.

Dla niektórych z nas chodzenie do pracy lub do baru ze znajomymi nie jest w tej chwili opcją. Ale nie możemy po prostu rzucić wszystkiego w domu. Niezależnie od tego, czy prowadzimy działalność na własny rachunek, czy pracujemy dla firmy, musimy nadal pracować na pełnych obrotach, aby zarabiać na życie.

Przy szeregu rzeczy, które rozpraszają uwagę w domu, utrzymanie koncentracji może być trudne. Ale oto kilka wskazówek technicznych, które pomogą Ci zachować produktywność podczas pracy w domu.

Strategicznie zarządzaj swoją technologią

Kiedy wybuchł Covid-19, większość firm nie była przygotowana do wspierania zespołu pracowników, którzy pracowali zdalnie. Ponieważ ponad 55% pracowników nigdy wcześniej nie pracowało w domu, niektórzy pracodawcy polegali na swoich pracownikach w zakresie dostarczania własnego sprzętu. Na przykład wiele startupów oczekuje, że będą używać swoich osobistych telefonów komórkowych i laptopów.

Według przedsiębiorcy Eilesette Carson zmusza to nas do pracy na tych samych urządzeniach, których używamy do wypoczynku. A to powoduje niepotrzebne zakłócenia, które utrudniają naszą produktywność. Ponieważ jeśli pracujesz na tym samym urządzeniu, na którym przeglądasz Facebooka lub oglądasz Netflix, na pewno poczujesz pokusę, aby przełączyć się, kiedy powinieneś się skupić.

W międzyczasie polecamy blog samochodowy dla miłośników motoryzacji 🙂

Miej wiele urządzeń, aby zwiększyć produktywność

Z tego powodu przedsiębiorca Andrey Khusid twierdzi, że powinniśmy mieć wiele urządzeń do różnych celów. Radzi również, aby zachować wirtualny stos aplikacji technicznych, z których możemy korzystać w godzinach pracy, aby pomóc nam zachować koncentrację.

Robiąc to, dzieli te aplikacje i przydziela je do różnych urządzeń. To daje mu dodatkową elastyczność. Aby podać przykład, w przypadku pracy zespołowej pracuje na urządzeniu na dużym ekranie, ponieważ pomaga mu to szybko i wydajnie przełączać się między aplikacjami. Dla porównania, używa telefonu służbowego tylko do takich aplikacji, jak Slack i Zoom, aby ułatwić sobie komunikację.

Takie postępowanie wyznacza sztywne granice tego, jakie aplikacje są i nie są zabronione podczas jego 9-17. Pomaga mu również zachować koncentrację i parametry swojej pracy.

Ustaw swoje przestoje i limity

Kiedy pracujesz i odpoczywasz w tym samym środowisku, przejście z jednego do drugiego pod koniec dnia może być trudne. Oczywiście przepracowanie się w celu wypalenia może przeszkodzić ci w przyszłej pracy. Aby więc pozostać wydajnym na dłuższą metę, pod koniec dnia musisz pozwolić sobie na wystarczające przerwy.

Aby Twoja praca i życie osobiste nie przeszkadzały sobie nawzajem, musisz ustalić sztywne granice swojej pracy i pozwolić na odpowiednie przestoje. Według NHS możesz to zrobić, tworząc w domu wydzielone miejsce do pracy, takie jak pokój lub wspólna przestrzeń biurowa, w której pracujesz. To miejsce, w którym możesz zamknąć drzwi, aby rozpraszać uwagę z zewnątrz podczas pracy, a następnie zamknąć drzwi do tych obowiązków w czasie przestoju.

Jest to dobry sposób na podzielenie zadań: gdy jesteś w swoim miejscu pracy, powinieneś być w pełnym trybie pracy. Ale kiedy wychodzisz z tego pokoju, możesz zostawić swoje zadania w pracy i zapomnieć o nich.

Korzystanie z technologii do pomocy

Tak jak rozpraszamy się podczas pracy, tak i kiedy jesteśmy zestresowani, często możemy rozpraszać się pracą, kiedy powinniśmy odpoczywać.

Jeśli starasz się zachować sztywną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, powinieneś skorzystać z oprogramowania do blokowania aplikacji, które może Ci w tym pomóc. Na przykład FocusMe oferuje timer Pomodoro i wymuszone przerwy, które pomagają blokować dostęp do niektórych aplikacji i oprogramowania w określonych odstępach czasu. W ten sposób możesz ograniczyć swoje społeczne rozproszenia, kiedy powinieneś pracować, a także powiadomienia i stresy związane z pracą, kiedy powinieneś się zrelaksować.

Weź udział w spotkaniach spacerowych

W normalnych okolicznościach przebywanie w biurze nie oznacza siedzenia przy biurku przez osiem godzin na raz. Będziesz mieć poranny dojazd do pracy, rozmowy ze współpracownikami przy lodówce i interakcje społeczne podczas lunchu. Badania wskazują, że te regularne, krótkie i ostre przerwy oraz interakcje społeczne zwiększają produktywność.

Pomimo okoliczności możesz naśladować te interakcje społeczne w domu. W przypadku mniej poważnych rozmów z kolegami z pracy i przyjaciółmi Carson zaleca zabieranie telefonu ze sobą i organizowanie spotkań podczas spacerów na świeżym powietrzu. Oprócz zwiększenia naszej produktywności, te interakcje społeczne w środowisku pozazawodowym mogą zwiększyć Twoje szczęście i ogólne samopoczucie.

Wybierz notatki głosowe

Jeśli pracujesz w domu i napotykasz problem, nie możesz po prostu przejść przez biuro i poprosić współpracownika o pomoc. Zamiast tego musisz wpisać szczegółową wiadomość e-mail lub wiadomość, co może zająć od pięciu do dziesięciu minut.

Aby przekazać te same informacje w szybszy i bardziej efektywny sposób, możesz wysłać notatki głosowe do swoich rówieśników. Zamiast tracić czas na pisanie długich e-maili, możesz porozmawiać przez minutę, a następnie wrócić do pracy. Może również pomóc w szybkiej odpowiedzi, gdy wiadomość jest pilna.

Co więcej, notatki głosowe nie pomijają niepisanej komunikacji zagubionej w SMS-ach i e-mailach. Ton, akcent i emocje można lepiej przekazać; upewnienie się, że Twoja wiadomość zostanie odebrana w sposób, w jaki ją zamierzyłeś, i zmniejszenie ryzyka nieporozumień

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy byliśmy na to przygotowani, czy nie, wielu z nas jest zmuszonych do pracy w domu podczas globalnej pandemii. Aby nadal zarabiać na życie, musimy być jak najbardziej produktywni. Aby zwiększyć produktywność, powinieneś:

Zarządzaj swoją technologią i wykorzystuj różne urządzenia do różnych zadań.

Ustaw swoje przestoje i limity, aby uniknąć wypalenia.

Emuluj te same przerwy, które masz w normalnym biurze, biorąc udział w spotkaniach i wysyłając notatki głosowe.