Niezbędne wskazówki dotyczące fotografowania zwierząt

Niezbędne wskazówki dotyczące fotografowania zwierząt

Praca ze zwierzętami i ich fotografowanie sprawiają radość, a możliwość uchwycenia na zdjęciu wyjątkowej osobowości i uroku zwierzaka jest po prostu czymś satysfakcjonującym.
Ale chociaż większość właścicieli zwierząt domowych uwielbia robić zdjęcia swoim zwierzętom, faktem jest, że zwierzęta nie są najłatwiejszymi obiektami do fotografowania. Większość zwierząt ma tendencję do krótkiej koncentracji uwagi, co oznacza, że ​​zwykle nie są zainteresowane siedzeniem nieruchomo lub utrzymywaniem pozy przez bardzo długi czas, a niektóre mogą nawet być przestraszone przez kamerę.
Co więc możesz zrobić, aby uchwycić lepsze zdjęcia ukochanego zwierzaka i umieścić je na większej liczbie zdjęć rodzinnych? Niezależnie od tego, czy jesteś dumnym właścicielem psa, kota, chomika czy papużki, te wskazówki dotyczące fotografowania zwierząt domowych pomogą Ci uzyskać lepsze fotografie.

Unikaj używania lampy błyskowej
Większość zwierząt ma wrażliwe oczy, a lampa błyskowa aparatu może być dla nich dość zaskakująca. Jeśli ich pierwsze doświadczenia z aparatem będą nieprzyjemne, będą postrzegać je jako coś przerażającego lub nachalnego. Błysk w aparacie jest również dość ostry, więc prawdopodobnie skończysz z czerwonymi oczami lub odblaskami.

Uchwyć je w swoim żywiole
Najlepszym sposobem na uchwycenie wyjątkowego charakteru Twojego zwierzaka w aparacie jest sfotografowanie go, gdy czuje się zrelaksowany w jego znajomym otoczeniu lub robi coś, co kocha. Pomyśl więc o niektórych ulubionych rzeczach Twojego zwierzaka i o tym, jak możesz uchwycić te chwile w aparacie. Na przykład, moja papużka falista uwielbia moje… spodnie robocze z odstającymi kieszeniami – więc mam pełno zdjęć mojej papużki, kiedy bawi się w spinaczkę.

Używaj jedzenia i zabawek
Ponieważ większość zwierząt ma krótki czas skupienia uwagi, może być trudno zmusić je do pozowania, siedzenia nieruchomo, a nawet patrzenia w twoim kierunku. Tutaj mogą się przydać ich ulubione smakołyki i zabawki. Znajdź coś, czemu Twój zwierzak nie może się oprzeć, niezależnie od tego, czy jest to ulubiona piszcząca zabawka psa, świeżo pokrojone jabłko dla papugi czy garść nasion słonecznika dla królika. Następnie możesz ich użyć, aby zwrócić uwagę zwierzaka, zachęcić go do wykonania znanej mu sztuczki, a nawet zrobić kilka zabawnych ujęć.