Jeśli jesteś użytkownikiem tego telefonu, powinieneś zacząć zbierać na nowy

Jeśli jesteś użytkownikiem tego telefonu, powinieneś zacząć zbierać na nowy

Jeśli posiadasz Samsunga Galaxy S9… pora się pożegnać. Galaxy S9 i Galaxy S9+ nie będą już otrzymywać aktualizacji od Samsunga. Samsung usunął serię Galaxy S9 ze swojej strony bezpieczeństwa mobilnego, która pokazuje, które telefony kwalifikują się do aktualizacji. W końcu Galaxy S9 ma teraz cztery lata, a cztery lata wsparcia były tym, czego oczekiwano od Samsunga, gdy wyszedł S9. Obecnie Samsung oferuje pięcioletnie wsparcie dla swoich najnowszych urządzeń.

W zeszłym roku Samsung umieścił Galaxy S9 w sekcji „Kwartalne aktualizacje zabezpieczeń”. Urządzenia w tej sekcji otrzymują aktualizacje co kwartał. Gdy Samsung umieści telefon w tej sekcji, zwykle oznacza to, że telefonowi pozostał tylko rok aktualizacji zabezpieczeń.

Ale Samsung nie tylko usunął Galaxy S9 z urządzeń kwalifikujących się do aktualizacji oprogramowania zabezpieczającego; przeniósł także Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10e do sekcji „Kwartalne aktualizacje zabezpieczeń”. Oznacza to, że Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10e mają teraz tylko rok na otrzymanie aktualizacji zabezpieczeń. Także… jeśli już tu jesteś – radzę się przygotować. To nie jest typ informacji jak w przypadku nowinek o grach, wchodzisz na portal o grach i wiesz. W przypadku telefonów, jednego dnia jesteś szczęśliwym użytkownikiem, a drugiego – producent rezygnuje z obsługi Twojego modelu telefonu.

Dlatego jeśli używasz telefonu Galaxy S9 lub S10, może nadszedł czas, aby rozważyć aktualizację. Tak, możesz używać smartfona bez otrzymywania aktualizacji zabezpieczeń, ale będzie on bardziej podatny na różne ataki. Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo przez następne pięć lat, zdecydowanie powinieneś sprawdzić najlepsze oferty Samsunga lub konkurencji.